Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Koninie

sp3logo.png

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Koninie

Najbardziej Usportowiona Szkoła Podstawowa w Wielkopolsce w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Miło nam poinformować, że po całorocznych zmaganiach sportowych uzyskaliśmy tytuł Najbardziej Usportowionej Szkoły Podstawowej w Wielkopolsce w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej . Nasza „trójka” okazała się ponownie najlepsza w całym województwie. Na ten sukces pracowało duże grono naszych uczniów, nauczyciele wychowania fizycznego oraz Dyrekcja. Niesamowitego wyczynu dokonaliśmy także w rywalizacji wojewódzkiej w kategorii Igrzysk Dzieci. Pomimo wcześniejszego zakończenia zawodów, w których walczylibyśmy o medale, uplasowaliśmy się na trzecim miejscu w Wielkopolsce.Na podsumowaniu rywalizacji SZS Wielkopolska w Żerkowie, reprezentacja naszej szkoły, odebrała dzisiaj pamiątkowe puchary oraz nagrodę pieniężną na sprzęt sportowy. Szkołę reprezentowali: Magdalena Dębowska, Karolina Waliszewska, Magdalena Stawicka, Daria Sękowska.

Jesteśmy szkołą z ogromnymi tradycjami sportowymi. W sporcie szkolnym nie mamy sobie równych. „Trójka” od 15 lat znajduje się w strefie medalowej Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej (siedem razy I miejsce, sześć razy II miejsce, dwa razy trzecie) . Warto także podkreślić, że nieprzerwanie od 17 lat wygrywamy rywalizację na Najbardziej Usportowioną Szkołę Miasta Konina. To oznacza, że przez ten cały czas jesteśmy w gronie najlepszych i najbardziej usportowionych szkół podstawowych w województwie. Corocznie startujemy we wszystkich możliwych zawodach sportowych, punktujemy dla miasta Konina aż w 22 dyscyplinach. Takimi sukcesami nie może pochwalić się żadna konińska szkoła. Nasza placówka, za zasługi dla sportu szkolnego, dwukrotnie nagrodzona została medalami Szkolnego Związku Sportowego,a nauczyciele odznaczeni zostali przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najlepszą szkołą w województwie ostatnich 20 lat.

Wyniki mówią same za siebie, jesteśmy po prostu najlepsi. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w rywalizacji sportowej, za ich zaangażowanie, wysiłek i serce do walki o każdy punkt, bramkę, kosz. Rodzicom za wsparcie, motywację i zainteresowanie. Gratulujemy tego sukcesu całej szkole.

Skip to content