Jak zachowywać się w kinie?

Kino jest bez wątpienia jednym z najczęściej wybieranych miejsc spędzenia wolnego czasu ze znajomymi, rodziną, czy partnerem. Jest to popularne głównie ze względu na swoją niską cenę i szeroki wybór filmów do wyboru. Daje możliwość oglądnięcia najnowszych premier filmowych. Wiele osób nie zachowuje się jednak odpowiednio w kinie, zapominając, że jest to miejsce publiczne dostępne dla każdego. Płacąc za bilet, należy pamiętać, że nie idziemy na prywatny seans, nawet w przypadku sali VIP. Szacunek do innych osób przebywających na sali to podstawa udanego seansu dla każdego.

Główne zasady przebywania w kinie

Kiedy idziesz do kina, ważne jest, aby zachowywać się w sposób pełen szacunku dla innych. Oznacza to, że należy być cicho podczas filmu. Twoje dyskusje na temat danego aktora, opinie dotyczące gry aktorskiej i wszelkie uwagi do reżysera pozostaw na czas po seansie. W czasie filmu mów wyłącznie szeptem, tylko w sytuacji, kiedy jest to konieczne. Głośne rozmowy przeszkadzają innym, nikt nie czerpie przyjemności z oglądania. W przypadku filmów 3D lub 4D też należy zachować spokój i nie wyrażać nadmiernie swojego zachwytu danymi scenami. Może to przeszkadzać innym oglądającym. Ważną zasadą jest również zakaz wnoszenia własnych napojów i jedzenia. W kinie jest dostępny bar, w którym możesz zakupić popcorn i inne przekąski, na które masz ochotę. Kiedy skończy się seans, zabierz wszystkie pojemnik i śmieci, które zostały ci po jedzeniu. Zostaw miejsce w takim stanie, w jakim je zastałeś.

Jak zachowywać się w kinie?

Kultura w kinie, a nagrywanie seansu

Filmy, które są wyświetlane na ekranach kinowych, są dostępne tylko dla osób, które zapłaciły za bilet. Nie można ich obejrzeć na żadnych innych platformach. czy w telewizji. Właśnie dlatego obowiązuje całkowity zakaz nagrywania seansów przez osoby, które przyszły na seans. Należy to uszanować i zdawać sobie sprawę, że grozi za to kara grzywny. Materiały nie mogą być upowszechniane w żadnym miejscu ze względu na przepisy prawa i regulaminy kinowe. Jeżeli osoba nagrywająca seans zostanie przyłapana, zostaje pociągnięta do odpowiedzialności karnej.