Czym jest sztuka współczesna?

Według Faye w swojej książce „Czym jest sztuka współczesna?” mówi, że sztuka współczesna odzwierciedla zmiany zarówno w świadomości społecznej, jak i w środowisku fizycznym. Mówi, że jego najczęstszym atrybutem jest „estetyka efemeryczności”.

Sztuka współczesna może być postrzegana jako coś innego przez różnych ludzi, ale ludzie zawsze myślą, że wiedzą, co oznacza współczesność, ponieważ widzą ją w czasopismach, domach i ogólnie konsumują ją na co dzień. Zazwyczaj ludzie określiliby to najlepiej, mówiąc, że prace są wyraźnie modernistyczne lub inspirowane niezachodnimi tradycjami, bez troski o akceptację społeczną lub uznanie dla piękna.

Street art

Street art to popularny trend w sztuce współczesnej, w tym graffiti. Banksy jest jego królem, ale jego tożsamość nigdy nie została ujawniona. Co to jednak jest graffiti? Dla jednych są to piękne obrazy na ścianach, dla innych rażące i bezsensowne malowidła.

Współcześni artyści sprawiają, że ludzie kwestionują swoje wyobrażenia na temat prawdy, kultury, wartości i rzeczywistości. Street art może być postrzegany jako akt wandalizmu lub może być doceniony za kreatywność i umiejętności projektowania. Często robią to ludzie, których uważa się za artystów marudnych, ale większość przypadków pozostaje niezidentyfikowana.

Czym jest sztuka współczesna?

Minimal art

Minimalizm to trend, który rozpoczął się w architekturze i projektowaniu domów, ale powoli wkradł się do projektowania wszystkiego, co można sobie wyobrazić. Ale dlaczego dokładnie tak jest? Ideą tego wszystkiego jest znalezienie prostoty, skupienie się dokładnie na tym, co jest potrzebne w mniej kreatywnym otoczeniu. Zachęca nas do wyostrzenia umysłu i odzyskania kontroli nad wygórowanym stylem życia.

Minimal art to forma sztuki, która koncentruje się na zasadniczej części pracy, często w celu stworzenia poczucia zmniejszonej złożoności. Minimalistyczne obrazy starają się wyeliminować wszelkie zbędne detale, składające się jedynie z czystego koloru rozłożonego na płótnie.