Jaką trawę zasiać w ogrodzie?

Nigdy nie należy lekceważyć mocy dobrze utrzymanego trawnika. To jeden z najbardziej użytecznych i pięknych elementów ogrodu. Zadbany trawnik to wspaniałe tło dla kwiatów, drzew i krzewów. Trawnik poprawia mikroklimat Twojego ogrodu, zwiększając wilgotność i zapewniając uczucie uspokojenia. W tym artykule dowiesz się jaką trawę zasiać w ogrodzie.

Kilka gatunków traw, które sprawdzą się w ogrodzie

Grzebienica pospolita to rodzaj trawy kępowej, który lubi wilgotną glebę i jest idealny do trawników łąkowych.

Kostrzewa czerwona rozłogowa to jeden z najpopularniejszych gatunków traw. Eksperci od trawy uwielbiają ją, ponieważ jej okres wegetacyjny jest dość długi. Ten typ trawy również rośnie bardzo wolno. Niektórzy ludzie decydują się na ten rodzaj ze względu na jego odporność na mróz i suszę, a także zdolność do uprawy w znacznie chłodniejszym klimacie niż w przypadku innych traw.

Kostrzewa owcza to górski gatunek trawy, który rozwija się na suchym, piaszczystym podłożu. A gdy jest sucho i na horyzoncie nie widać śladów deszczu, kostrzewa owcza pięknie znosi suszę. To sprawia, że jest to idealna roślina do obsiewania stoków i zboczy. Dodatkowo dosyć wcześnie rozpoczyna wegetację i jest odporna na mróz.

Jaką trawę zasiać w ogrodzie?

Na jakie elementy zwrócić uwagę podczas wyboru trawy?

Wybór odpowiedniej trawy jest trudny – w naszym klimacie jednolite odmiany nie radzą sobie tak dobrze. Mieszanka traw może być lepszym wyborem ze względu na dobry dobór proporcji. Kupując mieszankę, ważne jest, aby wiedzieć, z czego się składa. Najlepsze są polskie gatunki traw, które zostały już specjalnie hybrydyzowane do życia w naszym klimacie.

Dokonanie właściwego wyboru mieszanki jest ważne, ponieważ będzie w naszym ogrodzie przez wiele lat. A przecież zależy nam, aby trawa komponowała się z resztą wystroju ogrodu tworząc niepowtarzalny klimat. Warto zainwestować w dobrej jakości nasiona od sprawdzonych firm, aby w przyszłości pielęgnacja trawnika przebiegała bez żadnych komplikacji. Dobry wybór zaoszczędzi twój czas i da satysfakcję. Będziesz cieszyć się najlepszym ogrodem w okolicy, a każdy sąsiad pozazdrości!