Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Koninie

sp3logo.png

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Koninie

Pierwsze szkolne zawody sportowe

W Parku 700 lecia, odbyły się pierwsze szkolne zawody sportowe. W sztafetowych biegach przełajowych, nasza szkoła wystartowała w czterech konkurencjach tj. dla chłopców i dziewcząt w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz dla chłopców i dziewcząt w kategorii Igrzysk Dzieci. Trzykrotnie nasi uczniowie stawali na najwyższym podium.
Reprezentacja chłopców IMS w składzie: Borys Cichos, Cyprian Grube, Hubert Zbroszczyk, Łukasz Majdziński, Borys Kaźmierczak, Nataniel Mrówczyński, Kacper Szczap, Gracjan Wróbel, zdominowała cały wyścig i pewnie zajęła pierwsze miejsce w mistrzostwach miasta Konina. Podobnie było w biegu dziewcząt w tej kategorii. Ekipa „trójki”: Wiktoria Biernacka, Maja Dębowska, Aleksandra Kanecka, Zuzanna Kowalczyk, Nelly Derrien, Amelia Nowak, Maja Skibińska, Zofia Stefańska, Gabriela Szparagowska, nie miała sobie równych i z dużą przewagą zakończyła zawody na pierwszym miejscu.
Dzielnie walczyli także nasi młodsi reprezentanci. Chłopcy w składzie: Franciszek Jadczak, Krzysztof Kopczyński,, Jan Deleszkiewicz , Norbert Szymczak , Szymon Mazur , Mateusz Śmigielski przez długi czas utrzymywali się w ścisłej czołówce, ostatecznie zajmując 4 miejsce w Koninie.
Jako ostatnie wystartowały nasze dziewczęta z rocznika 2009/2010. W rywalizacji ze Szkołą Podstawową nr 4 o I miejsce w mieście, nasza ekipa wyprzedziła przeciwniczki prawie o całe „kółko” wokół stawku. Nasze złote dziewczęta biegały w składzie: Inga Olejniczak, Natalia Kantarowska, Zofia Szut, Julia Pilarczyk, Zofia Rzepczyk, Gabriela Zielińska, Zuzanna Skorupka, Paula Szambelan, Natasza Kostrzewa.
Aż trzy nasze reprezentacje wezmą udział w finale wojewódzkim, który odbędzie się w październiku. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za sportowe emocje.
Skip to content